gfxgfx* Αρχική Βοήθεια Αναζήτηση Ημερολόγιο Σύνδεση Εγγραφή   gfxgfx
gfx gfx
gfx
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Τετάρτη 27 Αύγ 2014, 15:49:43

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Πρόσφατα Θέματα
από nghgeo
[Σήμερα στις 11:30:12]

από 4kinitos
[Χθες στις 22:05:35]

[Χθες στις 15:32:02]

[Χθες στις 15:20:06]

από npetralias
[Χθες στις 11:03:06]

από stathis r1
[Χθες στις 09:00:50]

από Peko123
[Δευτέρα 25 Αύγ 2014, 19:21:56]

από 4kinitos
[Δευτέρα 25 Αύγ 2014, 16:45:25]

[Δευτέρα 25 Αύγ 2014, 11:27:24]

[Δευτέρα 25 Αύγ 2014, 11:10:05]

από catamaran
[Κυριακή 24 Αύγ 2014, 21:57:19]

[Κυριακή 24 Αύγ 2014, 17:34:52]

[Κυριακή 24 Αύγ 2014, 14:43:16]

[Κυριακή 24 Αύγ 2014, 14:12:54]

[Σάββατο 23 Αύγ 2014, 16:11:06]
LIVE Streeming
<a href="http://www.zougla.gr/AkamaiFlashPlayer.swf?src=rtmp://cp67108.live.edgefcs.net/live/zouglaradio@15863&amp;mode=sidebyside&amp;scaleMode=fit&amp;themeColor=003300&amp;frameColor=000000&amp;fontColor=66ff00&amp;autostart=false" target="_blank" class="new_win">http://www.zougla.gr/AkamaiFlashPlayer.swf?src=rtmp://cp67108.live.edgefcs.net/live/zouglaradio@15863&amp;mode=sidebyside&amp;scaleMode=fit&amp;themeColor=003300&amp;frameColor=000000&amp;fontColor=66ff00&amp;autostart=false</a>
μέλη
Σύνολο μελών: 6408
Τελευταίο: Fazertzo
Στατιστικά
Σύνολο μηνυμάτων: 199420
Σύνολο θεμάτων: 14941
Σε σύνδεση σήμερα: 55
Σε σύνδεση έως τώρα: 228
(Σάββατο 28 Μάι 2011, 04:59:19)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 31
Συνολικά: 40
Επιλογή εμφάνισης

Τα Νέα Σήμερα

Απαγορεύονται τα Greeklish στις συζητήσεις, και οι σύνδεσμοι (links) προς ebay και eshops εκτός Ε.Ε.  •  Διαβάστε ΕΔΩ
Σας ανακοινώνουμε με μεγάλη χαρά ότι πλέον μπορείτε να μας επισκεφτείτε και στον ΝΕΟ μας κατάστημα στον Άλιμο !!! - Συνδεθείτε μαζί μας μέσω Facebook, YouTube....

Συνδεθείτε ή εγγραφείτε στο Modelteam για να μπείτε στην παρέα μας, να δημοσιεύετε μηνύματα, να βλέπετε φωτογραφίες και να συμμετέχετε στο chat!!!
Σελίδες: [1] 2 3 4   Κάτω
Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: ΚΟΝΤΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ.ΠΡΕΠΕΙ??  (Αναγνώστηκε 8270 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
2fast 4u
Αξιολόγηση αγοράς: (+1)
RC Master
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

« στις: Σάββατο 09 Μάι 2009, 22:10:01 »

Για σας μιας και είμαι επαγγελματίας οδηγός πολλά χρονια αλλά και λάτρης της ταχύτητας και του μηχανοκίνητου αθλητισμού και κοντράκιας θα ήθελα να αναπτύξω ένα θέμα που αφορά όλους μας και πιο πολύ τους νέους οδηγούς.Βλέπω κάθε μέρα ότι πολλοί οδηγοί και ειδικά οι νέοι θέτουν τη ζωή τους σε κίνδυνο κάνοντας κόντρες και άλλες μαγκιές στην άσφαλτο με τα γνωστά αποτελέσματα.Και αναρωτιέμαι:
ΜΗΠΩΣ θα ήτανε καλύτερα να ασχοληθούν περισσότερο με το μοντελισμό και τις πιστες όπου εκεί υπάρχει ανταγωνισμός συναγωνισμός και μπορεί ο καθένας να αναδείξει κάλλιστα τις οδηγικές του ικανότητες??
ΜΗΠΩΣ θα έπρεπε και τα μέσα μαζικής ενημέρωσης με τις ανάλογες εκπομπές να φέρουν κάποια στιγμή το θέμα και το μοντελισμό στην επιφάνεια??
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ
ΑΥΤΑ και συγγνώμη αν σας κούρασα
φιλικά δημήτρης
Καταγράφηκε
Angelo
Αξιολόγηση αγοράς: (0)
Μέλος με ανησυχίες

« Απάντηση #1 στις: Σάββατο 09 Μάι 2009, 22:23:49 »

Εν μερη συμφωνω αλλα δεν πιστευω οτι ο μοντελισμος ειναι σε θεση να αναιρεσει τελειως το γκαζοφονιαδικο ενστικτο. Οσο ωραιος και αν ειναι ο μοντελισμος δεν ειναι το ιδιο με το να εισαι μεσα στο ''μοντελο''. Το καθενα εχει την γλυκα του...  Σημασια εχει το ποσο εχει κοστολογισει ο καθενας την αξια της υπαρξης του. Ας πουμε εγω πιστευω πως ειναι ανεκτιμητη, αλλοι πιστευουν οτι αξιζει οσο μια στραβοτιμονια ή μερικα παραπανω δευτερολεπτα με το ποδι στο γκαζι πριν πατησουν φρενο. Εξαρταται απο την αυτοεκτιμηση του καθενα...
Καταγράφηκε

Πωλούνται υδραυλικά αμορτισέρ Kyosho (κωδικός W5155BL) συμβατά με όλα τα 1/10 μόνο 40€!!!
Πωλείται καινούριο Lexan Lamborghini Murcielagon 40€
greg
Αξιολόγηση αγοράς: (+3)
RC Master

Αυτα ειναι..!!

« Απάντηση #2 στις: Σάββατο 09 Μάι 2009, 22:24:25 »

λοιπον δημητρη εισαι πολυ σωστος να και ενα βιντεακι δεν ειναι δικο μου αλλα ειναι πολυ καλο

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=whhA5KTrHuA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=whhA5KTrHuA</a>

εγω εχω μαλιστα και συγγενη ο οποιος εμαθε πολυ καλα τι σημαινει οχι κοντρες στους δρομους ευτυχως ειναι καλα  αλλα δεν εβαλε ακομα μυαλο μετα απο αυτο ξαναεφτιαξε το starlet glanza του ακαι μαλιστα ποιο δυνατο νομιζω 450 αλογακια....και σαν να μην εφτανε αυτο πηρε και ενα celica gt4 και σας πληροφορω δεν πιανεται ειναι 600 αλογακια στον τροχο τετρακουνα τουρμπινα τ3 και ετσι..αλλα το καλο ειναι πως πλεον τσιτωνει τα αμαξια του μονο στα dragster και κατα την γνομη μου ειναι πολυ καλυτερα ετσι και εχεις και ποιο πολυ ανταγωνισμο αυτα απο εμενα    και ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΚΟΝΤΡΕΣ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ....γιατι πολες φορες χωρις να το καταλαβαινουμε βαζουμε σε κινδυνο και τις ζωες τον αλλον....
« Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή 10 Μάι 2009, 21:57:42 από Kostis Nikolaou » Καταγράφηκε
2fast 4u
RC Master

« Απάντηση #3 στις: Σάββατο 09 Μάι 2009, 22:34:32 »

σωστούς σας βρίσκω και τους δυο το γκάζι όμως είναι γλυκό εγώ έχω πέσει και από τη γέφυρα του ιπποδρομου κάτω και ακόμα και τώρα που έχω παιδί και οικογένεια μου αρέσει το γκάζι αλλα δε ξέρω την έχω βρει με τους αγώνες και την πιστα και εντάξει δε μου κάνει και κέφι δηλαδή δεν έχω την τάβλα ας πούμε να κάνω κόντρες και τέτοια.
επίσης πιστεύω γιατί πολύς κόσμος δε γνωρίζει το μοντελισμό ότι τα κανάλια θα μπορούσαν να κάνουν μια σχετική διαφήμιση για τον μοντελισμό και τι μπορεί να προσφέρει παρα τις περισσότερες ηλίθιες διαφημίσεις που κάνουν που όλοι στην τελική τις περνάνε στο ντούκου. ΟΚ
Καταγράφηκε
tomahawkvx
RC Master

« Απάντηση #4 στις: Σάββατο 09 Μάι 2009, 22:40:55 »

Παιδια αν και μικρος ασχολουμε πολυ με τα αυτοκινητα αλλα και με το μηχανοκινητο αθλητισμο πιστας !! Θα ηθελα να πω πως συμφωνω πως το γκαζι δεν ειναι απλα γλυκο αλλα μερικες φορες απο την γλυκα λιγονεσε αλλα πρεπει ννα εχουμε ενα σημειο το οποιο να λεμε ωπα μεγαλε οκ μεχρι εδω ! Και επιδη δεν μου αρεσουν οι κοντρες γιατι τις θεωρω πολυ εππικινδυνες και δευτερον με μια κοντρα μπορει να σπασεις κινητηρα η και πολλα ακομα και ετσι  το θεωρω χαζομαρα ! Πρωτιμο να παω με τον πατερα μου σε ενα βουνο και λισαξουμε το subaru που εχουμε παρα να κατεβουμε σε μια κοντρα να σπασουμε το αμαξι μας για να θαυμασουν οι γυρω γυρω Clever
Καταγράφηκε

tomahawk vx full optionals lrp z18s & sh 18
                      &
thunder tiger eb4 s3 sh 21 pro competition pt2009xb
                      &
team associated rc8.2 sh 21 pt2009xb & picco boost 21.
2fast 4u
RC Master

« Απάντηση #5 στις: Σάββατο 09 Μάι 2009, 22:50:38 »

φιλε tomahawkvx αν και μικρός έχεις μυαλό αλλα όλοι τα ίδια λέμε πάντα μια παροιμία λέει ότι όσα φέρνει η στιγμή δεν τα φέρνει ο χρόνος το να σπάσεις ένα μοτέρ η το αμάξι είναι το λιγότερο.ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ σου μη σπάσεις είναι το θέμα. Clever
Καταγράφηκε
greg
Αξιολόγηση αγοράς: (+3)
RC Master

Αυτα ειναι..!!

« Απάντηση #6 στις: Σάββατο 09 Μάι 2009, 22:52:37 »

ενταξει το rc μας δεν μας δινει την ικανοποιηση που μπρει να μας δωσει ενα αμξι στο οποιο εισαι και μεσα...αλλα σιγουρα πρεπει να υπαρχει αυτοσυγκρατηση........και οπως ειπαμε υπαρχουν και πιστες που το παμε με οσα θελουμε και δεν εχουμε ουτε κλησεις ουτε τιποτα και πανω απο ολα ασφαλεια..
Καταγράφηκε
2fast 4u
RC Master

« Απάντηση #7 στις: Σάββατο 09 Μάι 2009, 23:05:19 »

σίγουρα το r/c μπορεί να μη σου δίνει την ικανοποίηση που σου δίνει ένα αμάξι όταν το βάλεις σε μια πιστα γιατί στο δρόμο δε μου λέει και tpt το να με περάσεις με 200 η να μπεις στη στροφή μπορεί όμως να εκτονώσει το θυμο τα νεύρα αλλα και να σου διδάξει βασικές αρχές οδηγικής και μηχανικής και αυτό πάντα όταν πας και παίζεις κάπου οργανωμένα και όχι σε μια αλάνα.  Smiley
Καταγράφηκε
2fast 4u
RC Master

« Απάντηση #8 στις: Σάββατο 09 Μάι 2009, 23:24:15 »

περιμένω κι άλλες γνώμες και απόψεις η ακούσω απ όλα παιδιά. Clever Smiley
Καταγράφηκε
staikosn1
RC Master

« Απάντηση #9 στις: Σάββατο 09 Μάι 2009, 23:35:06 »

Πιστευω οτι βοηθαει πολυ ο μοντελισμος και ποσο μαλλον οταν ασχολεισαι αγωνιστικα... Με μια 8αρα φορμουλα που ειναι η απολυτη κατηγορια με την υπερτατη ταχυτητα πιστευω σε χαλαρωνει πολυ.... Τουλαχιστον ετσι νιωθω εγω οταν φευγω απο καποιον αγωνα παρολο που παιζω 10ρακι... Θα μπορουσαμε να απευθυνθουμε σε καποια εκπομπη,οχι τιποτα αλλο υπαρχει και η ΕΛΜΕ που ειναι πανελληνιου χαρακτηρα και οχι club event....
Καταγράφηκε

#MOTONICA P81#   #RB Classico 9#  #Sanwa M11#  #Futaba BLS#
2fast 4u
RC Master

« Απάντηση #10 στις: Σάββατο 09 Μάι 2009, 23:41:07 »

πολύ σωστά τα λες staikosn1 και πάλι το ξαναλέω ότι όλα αυτά τα spot με θέμα τέτοιο τα περνάνε όλοι στο ντούκου ενώ ένα θέμα όπως ο μοντελισμός θα κινούσε το ενδιαφέρον και ο κόσμος που δεν γνωρίζει θα του προξενούσε το ενδιαφέρον. ΟΚ
Καταγράφηκε
vaggelis power
Ενεργό μέλος
**

« Απάντηση #11 στις: Κυριακή 10 Μάι 2009, 01:06:37 »

greg εχω να σου κανω μια ερωτηση με τι μπλοκ και σε τι πιεση(bar)δουλευει το starlet? Huh?επειδη κοιταξα το βιντεακι ρε πανω απο 100αλογα δεν ηταν κανενα αμαξι..mitiolioma κοιτα δεν σκοτωνονται στους δρομους αυτοι που πηγαινουν γρηγορα αλλα αυτοι που σκεφτοναι αργα.. Clever.με τα βενζινοκινητα κανεις λιγο χαβαλε ενω με το αμαξι(αν εχεις και κανα δυνατο)ανοιγεις λιγο και το ευχαριστιεσαι
φιλικα φωτης
« Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή 10 Μάι 2009, 01:10:48 από fotis power » Καταγράφηκε

INFERNO GT NONA N21-3T
MAD ARMOUR LRP ZR28 XTEC
GS SPORT VISION
SMARTECH LRP 18 SPEC2 XTEC
SMARTECH 15 SMT
KYOSHO BUGGY LRP 18 SPEC1
HPI E10 DRIFT
ylafos
Μέλος με ανησυχίες

« Απάντηση #12 στις: Κυριακή 10 Μάι 2009, 01:34:16 »

Φίλε Φώτη συμφωνώ μαζί σου αλλά ξέρεις κάτι, δεν υπάρχει παιδεία. Ο κόσμος δεν ξέρει όχι να οδηγεί αλλά να φυλάσσεται. Βλέπεις τα παιδιά με τα μηχανάκια όχι μόνο πηγαίνουν του σκοτωμού δεν προσέχουν κιόλας. Εγώ φίλε μου έβγαλα δίπλωμα κ μετά πήρα το μηχανάκι στην πόλη. Παρόλο που οδηγώ από τα 10 μου. Που είναι όλοι εκείνοι οι γονείς που δίνουν στα παιδιά τους την άδεια να σκοτώνονται? Όλοι εκείνοι οι αδιάφοροι που εμπιστεύονται τη ζωή των παιδιών σε δυο ρόδες που ελέγχονται από ανώριμα μυαλά?? Εκείνοι θέλουν γήωμα. Όχι τα παιδιά. Αυτά χρειάζονται συζήτηση… δεν είναι μαγκιά πια το ‘να το ανοίξεις’ αλλά να φτάσεις σπίτι σ με το κεφάλι σου γερό!! Ο φίλος mitsoliomas ως επαγγελματίας κάτι θα ξέρει παρά πάνω…
Καταγράφηκε

Gregory!
Μέλος με ανησυχίες

« Απάντηση #13 στις: Κυριακή 10 Μάι 2009, 01:49:17 »

απλα δεν υπαρχει λογος να πας γρηγορα.οταν παθεις μια καλη τοτε μπορει και να το καταλαβεις.
πηγαινε σε μια πιστα και κανε ο,τι θελεις.να σκοτωσεις καποιον και την οικογενεια σε ενα ξεκαβλωμα ειναι ηλιθιοτητα και ανωριμοτητα 18χρονου.και πολυ λεω.
Καταγράφηκε
2fast 4u
RC Master

« Απάντηση #14 στις: Κυριακή 10 Μάι 2009, 08:59:48 »

παιδιά και γω συμφωνώ μαζί σας και επίσης να προσθέσω ότι είμαι 33 έχω αλλάξει μηχανές και αυτοκίνητα είμαι επαγγελματίας με τετραξωνικά φορτηγα αρκετα χρονια  εδώ και 5 χρονια έχω επιχείρηση λοιπόν έχω 1 golf mk2 φτιαγμένο γύρω στα 200 άλογα που το αμάξι είναι του 1987 με αυτό θέλω να πω ότι θα μπορούσα να πάω σε μια τράπεζα και να πάρω 1 καινούργιο αμάξι γρήγορο αλλα δεν το κάνω έχω αυτό με ικανοποιεί σε αντίθεση με το καθένα πρωτάρη που πάνε και του αγοράζουνε οι γονείς του το πρώτο του αμάξι και είναι 300 άλογα πχ.ΛΑΘΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΟ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4   Πάνω
Εκτύπωση
Μεταπήδηση σε: